مثلث

3766 |
0 رای / رای دهی
نویسنده: دکتر مجید میرزاوزیری
کد محصول:
دردسترس نمی باشد
موجودی انبار: 0
9,000 تومان
قیمت پایه: 30,000 تومان / Kg
نوع کتاب: تالیف
نوع جلد: شومیز
موضوع کتاب: داستانهای كوتاه فارسی

توضیح مختصر

9 کتاب در یک کتاب حروف کم رنگ در کل کتاب حروف پر رنگ در کل کتاب حروف پر رنگ در صفحات زوج حروف پر رنگ در صفحات فرد کل حروف در صفحات زوج کل حروف در صفحات فرد حروف کم رنگ در صفحات زوج حروف کم رنگ در صفحات فرد کل حروف در کل کتاب

اگر صفحات فرد را بخوانید یک داستان و اگر صفحات زوج را بخوانید داستانی دیگر است. اما عجیب اینجاست که اگر کل کتاب را بخوانید به داستانی متفاوت از آن دو، دست می‌یابید.

طبیعتاً نوشتن کتابی با این ویژگی سخت است. سخت‌تر آن که در صفحات فرد، صفحات زوج و کل کتاب، نوشته‌های کم‌رنگ، نوشته‌های پررنگ و کل نوشته‌ها، نُه حکایت مختلف است.

در صفحات فرد با سه شخصیت و در صفحات زوج نیز با سه شخصیت مواجه می‌شوید اما وقتی کل کتاب را می‌خوانید متوجه می‌شوید که این افراد در کل سه نفر هستند. اسامی این شخصیت‌ها بخت، خفته، ملول، بیدار و صبح است:

ز بخت خفته ملولم بوَد که بیداری

به وقت فاتحه صبح یک دعا بکند؟

فلسفه داستان به خواب و بیداری یا زندگی و مرگ اشاره دارد که هر کدام برای خود داستانی دارند و در نگاهی همزمان به هر دو وجه ممکن است داستانی دیگر از آن برداشت شود.

داستان صفحات فرد را به دوست خوبم وحید عرفانیان و داستان صفحات زوج را به پسرم کامیار تقدیم کرده‌ام.

خواندن کتاب سخت است اما به سختیِ برخی کتاب‌های دیگرم نیست.

دیدگاه ها

درباره ما

پس از چندین سال تجربه موفق در سایت ریاضیات ایران، بر آن شدیم تا کتاب های تخصصی رشته ریاضی را گردآوری و در اختیار دانشجویان و دانش آموزان عزیز قرار دهیم. سایت اصلی ما را به آدرس http://irmath.com نیز در نظر داشته باشید.

 
0919-0248160 (8:00 تا 20:00)
Premium Joomla Templates