خودآموز سریع لاتکس LaTex- چاپ ششم

6449 |
1 رای / رای دهی
نویسنده: دکتر علی مس فروش
کد محصول: latex-130
موجودی: انبار
موجودی انبار: 198
65,000 تومان
انتشارات: مولف
نوبت چاپ: چاپ ششم
نوع کتاب: تالیف
نوع جلد: شومیز
سال چاپ: ۱۴۰۰
تعداد صفحه: ۳۰۵
تعداد: 

توضیح مختصر

  • به همراه DVD آموزشی
  • سال انتشار 1396
مقدمه و فهرست مطالب کتاب و بخشی از مطالب کتاب دانلود فایل معرفی

LaTeX امروزه به عنوان کارآمدترین ابزار حروف چینی در جهان شناخته می شود. هرچند از LaTeX می توان برای حروف چینی هر متنی استفاده کرد ولی استفاده از آن در مجامع علمی و دانشگاه‌ها بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. در حال حاضر در بسیاری از دانشگاه‌ها، دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری پایان نامه های خود را با LaTeX تهیه می‌کنند. همچنین بسیاری از ژورنال ها تنها مقالاتی را برای داوری و چاپ می پذیرند که با LaTeX تهیه شده باشد.


تا قبل از سال ٢٠٠۶ استفاده از LATeX برای زبان فارسی امکان‌پذیر نبود. در آن سال دکتر وفا خلیقی بسته XePeresian را تهیه کرد و امکان تهیه مستندات به زبان فارسی را به LaTeX افزود. در این به معرفی LaTeX  قابلیت‌های آن پرداخته شده است و استفاده از بسته XePersian برای تولید مستندات فارسی آموزش داده شده است. کتاب به‌گونه‌ای نگاشته شده است که خواننده بدون نیاز به هیچ پیش‌زمینه‌ای از  LaTeX و حتی کامپیوتر می‌تواند در مدت زمان کوتاهی اصول اولیه کار با LaTeX با فرا بگیرد و نیازهای خود را تا حد نگارش پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری برطرف سازد.

 

نوسنده کتاب را در پیشگفتار این گونه معرفی می کند:

در زمینه LaTeX تعداد زیادی کتاب به زبان انگلیسی و تعداد انگشت شماری کتاب به زبان فارسی وجود دارد. در بیشتر کتاب های نگاشته شده، کمتر کتابی است که دیدگاه کاربردی LaTeX  را در نظر گرفته باشد، لذا در بیشتر این کتاب ها مطالبی آورده شده است که شاید یک کاربر معمولی LaTeX هرگز به آن ها نیاز پیدا نکند. رویکرد این کتاب به گونه ای است که هر کسی، با هر سطح اطلاعات کامپیوتری می تواند به سادگی و در کوتاه ترین زمان ممکن، کلیات کار با LaTeX  را بیاموزد تا مستندات خود، مانند مقالات، پایان نامه، کتاب، گزارش و یا هر چیز دیگری که نیاز دارد را تولید کند. در این کتاب از بیان مطالب غیر ضروری که موجب ایجاد پیچیدگی های بیهوده در استفاده از LaTeX می شوند، خود داری شده و سعی شده آنچه که یک کاربر معمولی به آن نیاز دارد بیان شود. در این کتاب سعی شده تا مشکلاتی که دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری در تدوین پایان نامه های خود دارند در نظر گرفته شده و به ساده ترین زبان ممکن به رفع مشکلات پرداخته شود.

 

کتاب حاضر در 6 فصل تدوین شده است. خواندن 4 فصل اول برای یادگیری اصول اولیه کاملا ضروری است، لذا پیشنهاد می شود که کتاب را از ابتدا تا پایان فصل چهارم به طور کامل بخوانید و تمام مثال ها و کدهایی که در کتاب نوشته شده است را در ویرایشگر خود اجرا کنید. در سرتاسر کتاب و در تمامی مثال ها از بسته XePersian استفاده شده است، لذا تمام کدهایی که در کتاب آمده است، خروجی فارسی تولید می کند. لازم به ذکر است که تمام مثال های کتاب با Texlive2017 و با استفاده از XeLaTex اجرا شده است.

به همراه این کتاب یک DVD عرضه شده است که در آن Texlive2017 ، ویرایشگرهای Texmaker , Texstudio  و صفحه کلید استاندارد فارسی وجود دارد.

دیدگاه ها
مهراد, 2021-07-17
سلام وقت بخر
من این کتاب رو تهیه کردم. کتاب بسیار مفیدی برای یادگیری لاتک است و با خوندن اون تونستم پایان نامه ام رو خودم بنویسم. متشکرم از شما بابت ارائه این کتاب

درباره ما

پس از چندین سال تجربه موفق در سایت ریاضیات ایران، بر آن شدیم تا کتاب های تخصصی رشته ریاضی را گردآوری و در اختیار دانشجویان و دانش آموزان عزیز قرار دهیم. سایت اصلی ما را به آدرس http://irmath.com نیز در نظر داشته باشید.

 
0919-0248160 (8:00 تا 20:00)
Premium Joomla Templates